Translate

KSIĘGA MOCY

STOPNIE WTAJEMNICZENIA:

zaklęcia
v  Manualna (GESTY)
v  Czysta MYŚL
 JEŹDŹCY APOKALIPSY:
v WOJNA ( BELLUM )
v GŁÓD ( ESURIES )
v ŚMIERĆ ( MORS )
v ZWYCIĘSTWO ( VICTORIA )
  RODZAJE MAGII:
SŁOWNA CZYLI ZAKLĘCIA
GESTÓW CZYLI CZAROWANIE RĘKA
CZYSTEJ MYŚLI CZYLI CZAROWANIE MYŚLAMI 

 Absorpcja mocy to potężny magiczny dar, który posiadają zazwyczaj Czarnoksiężnicy. Zdarza się jednak, że potężne demony takie jak Dogan czy Zankou również są w jej posiadaniu. Moc ta pozwala na przejęciu mocy ofiary, którą się zabije. Dar ten można uzyskać także dzięki specjalnemu Athame

Aerokineza jest jedną z elementarnych mocy żywiołów, która pozwala na wytwarzanie i/lub manipulacje wiatrem.
Przedstawiona na fotografii obok, Zła Czarownica, która była jednocześnie poprzednim wcieleniem Paige, potrafiła wytwarzać wiatr i wykorzystywać go do niszczenia innych. Demon Shax potrafił zmieniać się w pędzące tornado a dodatkowo teleportował się przez wiatr i potrafił miotać falami energii, które prawdopodobnie również były powiązane z wiatrem. Innym przykładem aerokinezy jest moc Freckles, która manipulowła wiatrem, aby unosić innych. 

Aportacja jest to zdolność teleportowania obiektów do siebie, nawet z bardzo daleka. Mocą tą dysponują Valkyrie.
Inna nazwa tej mocy to zdalna teleportacja i tak możemy wyróżnić:
Oraz wszystkie inne telekinetyczne sposoby teleportacji. Powyższe moce widzieliśmy w wykonaniu połowicznych Duchów Światłości jak Paige Matthews, a także w wykonaniu Duchów Ciemności, Elfów, demonów i innych stworzeń.


 Atmokineza- moc ta pozwala na kontrole pogody. Czasem błędnie mylona z Hydrokinezą. Dzięki niej można kontrolować również wodę, powietrze i błyskawice. Dzięki temu jest podobna do Areokinezy i Hydrokinezy a w pewnym stopniu do Elektrokinezy. Piper dostała tę moce chwilowo . Meta i Morska Wiedźma mogły wytworzyć huragan przez zaklęcie lub gniew. Gaja miała tę moc opanowaną w pełni, mogła ona wytwarzać tornada, burze, a nawet tworzyć trzęsienia ziemi. 

 Audiokineza (soniczny krzyk , dźwiękowy wrzask) - umiejętność manipulowania falami dźwięku. Moc należąca do Banshee dzięki której namierza i niszczy swoje ofiary. Inne demony takie jak Mantikora używają tego nie do zaspakajania głodu tylko do normalnego odebrania życia. Dar ten przypomina zupełnie inną zdolność jaką jest manipulacja dźwiękiem które nie zabija.
Syreny zostały obdarzone tym darem w innej formie cudownego śpiewu co miało przyciągać do nich mężczyzn którzy zostali przez nie później zabijani.

Błyszczenie to jeden z podstawowych typów teleportacji. W serialu widzimy tę moc w wykonaniu Seer, Crone a także Elfiej niani.

Opis: postać znika pozostawiając po sobie przez chwilę błyszczący kontur swojego ciała. Po Seer pozostawał granatowy kontur, natomiast po elfach widzieliśmy kontur szafirowo-zielony.

 Chronokineza to bardzo potężna moc polegająca na cofaniu lub zatrzymywaniu czasu. Chronokineza to moc, którą dysponuje Tempus i Avatarzy. Wiele osób myli tą moc ze spowolnieniem molekuł czego mylić nie wolno. Moc jest bardzo niebezpieczna, bo przez przypadek można kogoś zabić tą zdolnością. W świecie demonów tylko Tempus i Źródło posiadają ten dar. Avatary także dysponują tym darem. Anioły Przeznaczenia mają ten dar maksymalnie rozwinięty czyli mogą: zmieniać czas i przeznaczenie innych ludzi. Kupidyn może zatrzymywać czas i się w nim cofać żeby pokazywać innym ludziom ich ukochanych. 

Cyrokineza to bardzo potężna moc, którą widzieliśmy w serialu zaledwie trzy razy. Polega ona na wytworzeniu lodu lub silnym ochłodzeniu powietrza tworząc w ten sposób zimno lub mroźne cząstki lodu.
 Phoebe Bowen, czarownica z rodu Warren posiadała ten dar. W jej użyciu polegało to na dmuchnięciu powietrzem na jej dłoń co wywoływało chmurę chłodnego powietrza, które pokrywało warstwą lodu wszystko w co uderzyło. Dzięki tej mocy Phoebe mogła łatwo ugasić pożar a także zniwelować snop ognia pyrokinetyka. Żadne inne czarownice nie prezentowały takiej mocy.
Drugą istotą, jaka używała cyrokinezy był demon Ludlow. On korzystał z niej nieco inaczej, wystrzeliwując z dłoni promienie lodowe. Jego moc wydaje się być nieco bardziej ofensywna, ale korzystał z niej tylko raz zamrażając Tylor'a, jednego ze Wzniecaczy.
Piper, gdy była czarnoksiężnikiem posiadała tę moc. Ruchem dłoni zamrażała coś lub kogoś. Ofiara zamieniała się w lodowy słup. 

Defekcja- jest to inna nazwa mocy odbicia. Moc była pokazana tylko raz w serialu, kiedy to czarnoksiężnik Eames zamordował czarownicę Vivian posiadającą ten dar. Moc polega na wytworzeniu na dłoni niewielkiej tarczy, która odbija także atak magiczny. Efekt odbicia można osiągnąć dzięki innym mocom takim jak: empatia, telekineza, przyśpieszenie molekularne. Innym rodzajem odbicia, deflekcji jest pole siłowe, które posiadał Wyatt Matthew Halliwell.

Dotyk Ducha Światłości Piper wypowiada zaklęcie powodzenia.Pod wpływem czaru przywołane zostały wszystkie czarownice z rodu Warren'ów.Mówią o swoich przeżyciach co doprowadza Piper do "mocniejszej" osobliwości.Postanawia iść do Cole'a.Ten ją widząc rzuca na nią kulę ognia.Rani ją.Phoebe ma wizję widzi byłego męża rzucając kulą w jej siostrę.Wyatt przenosi ją do Piper i zabierają ją do domu.Mały Chris widząc swoją matkę, która umiera podchodzi do niej i ją leczy dotykając jej czoła.


 Dotyk śmierci jest mocą aktywującą się dzięki nienawiści. Te negatywne emocje pozwalają skupić złą energię na dłoni - jest to moc przeciwna do zdolności uleczania Duchów Światłości. Dotyk ten powoduje dość szybckie spalenie ofiary na proch. Ponadto w użyciu Ducha Ciemności zdolność ta jest w stanie uleczać Demony i inne złe istoty. Zdolność dotyku śmierci posiadają głównie Zwiastuni Mroku ale także niektóre demony i Czarnoksiężnicy. Jest to bardzo niebzpieczna i rzadka moc.Inny typ tej mocy w sezonie 10 posiądzie Phoebe. Jej moc będzie niszczyć demony i przedmioty.

Elektrokineza to niezwykle potężna moc, pozwalająca na tworzenie i projekcję błyskawic i piorunów oraz innych wiązek elektrycznych.

Wiele magicznych stworzeń posiada tą moc, przykładem są Starsi lub niektóre demony. W alternatywnej rzeczywistości, Phoebe Halliwell trzymając rękę nad głową bejsbolisty Cala Greena zabija go wytwarzając wiązkę elektryczności, która przeniknęła mu przez głowę. Jednakże, po wprowadzeniu jej mocy empatii stało się niejasne czy to po prostu Elektrokineza, czy też rozwinięcie mocy Empatii, która przesyła szkodliwe emocje za pomocą elektrycznych impulsów. Elektrokineza to jedna z czterech części składających się na moc Manipulacji Pogodą i Konjurowania Elementów. Zła Wiedźma była zdolna do używania tej mocy, razem z innymi trzema składającymi się na Konjurowanie Elementów.

Zaawansowana Elektrokineza

Zaawansowana Elektrokineza to rozwinięcie zwyczajnej Elektrokinezy. To rozwinięcie pozwala na wystrzelenie niesamowicie potężnego ciągłego strumienia energii elektrycznej w stronę wroga, porażając go. Czarodziejki użyły tej mocy do unicestwienia Triady, zaraz po wchłonięciu Nicości. Czarodziejki następnie użyły tej umiejętności przeciwnko Billie i Christy, które odpowiedziały Pyrokinetycznym strumieniem powodując eksplozję dworu.

  1. Elektrokineza mentalna - To niezwykle potęrzna zdolność polegającza na wygenerowaniu energii co powoduje drganie cząsteczek w dłoniach razem z energią empatyczną i prawdopodobnie mentalną co daje niewielki piorun niebieski, różowy lub filoetowy, który może zabić (co widzimy). Ten dar w przyszłości miała Phoebe Halliwell, ale niestety użyła go w złym celu (do zabicia Cal'a Green'a). Dziewczyna stworzyła ten dar prawdopodobnie sama z siebie, prawdopodobnie poprzez użycie mocy empatii i wizji dla korzyści osobistych, przez to dar empatii skupił się w zło i stworzył błyskawicę.
  2. Elektrokineza mentalna - Jest to potężna magiczna moc, która jest połączniem jasnowidzenia, empati i elektrokinezy. Polega na ukazaniu danej osobie najstraszniejszych wydarzeń z jego życia i zwiększeniu kilkakrotnie emocji, które im towarzyszą. Doprowadza to wówczas do spalenia się mózgu.
Empatia- dar pozwalający na przejęcie emocji innych ludzi i odczuwanie tego, co oni. Dzięki tego typu mocy można również podłączyć sie do kanału emocjonalnego osób z nadprzyrodzonymi mocami i przejąć ich umiejętności (Phoebe zabrała dar telekinezy Piper gdy ta była Valkirią) lub odbijać ataki (Phoebe odbiła kule energii demonów).Jest to trzecia moc Phoebe. Najprawdopodobniej Phoebe może przejmować moce tylko te, które są bezpośrednio skierowane przeciwko niej i które nie zadziałają, bo je wchłonie. Widać to, kiedy Phoebe wchłania ataki telekinetyczne Piper i przez to jest na nie odporna i po ich wchłonieniu sama może użyć tej mocy. Więc nie może ona przejmować takich zdolności jak np. teleportacja, latanie, czy zmiennokształtność, bo nie mogą być skierowane bezpośrednio przeciwko niej. Empatia pozwala również wzmocnić swoje pozostałe moce, jak to zrobiła Prue, gdy jej moc telekinezy wzrosła np. do możlwości wywołania eksplozji i kiedy wzmocniła chwilowo swój dar astralnej projekcji do klonowania.  

Fala telekinetyczna moc należąca do rodzaju telekinetycznych. Polega na wydobyciu niewidzialnej fali energi, która niszczy to na co trafi. Ten rodzaj mocy zaobserwować możemy w odcinku Morality Bites w wykonaniu Prue Halliwell w przyszłości, a także Wyatta, syna Piper i Leo . Różni się od zwykłej telekinezy tym, że nie porusza przedmiotu w dowolne strony lecz popycha go w stronę odwrotną do używającego tej mocy. Posiada również efekty wizualne przypominające kręgi na wodzie. Ta moc jest podobna do przyśpieszania molekuralnego, choć jest potężniejsza , bo nie niszczy tylko jednego obiektu , tylko wszytskie wokół.

Fala energii - potężna moc, której używają między innymi avatarzy i źródło. Jest to promień, który najczęściej wydobywa się z rąk. Ma niebieski kolor (stąd nazwa, ponieważ kule energii też są niebieskie).Widzieliśmy ją między innymi w 4 sezonie, kiedy wyrocznia opanowała moce źródła. 

 Fazowanie - To umiejętność uczynienia swojego ciała , ciałem niematerialnym i przenikania przez ciała stałe. W wykonaniu Prue widzimy połączoną umiejętność opętywania i fazowaniu, dzięki której przenikła do ciała demona i przeniosła na niego wszystkie swoje emocje

Podobne moce

 Florokineza - to moc która pozwala na materializacje natury, wzrost roślin, leczenie roślin i teleportacje w naturze. Po raz pierwszy widzieliśmy ja w odcinku "Nymphs Just Wanna Have Fun" w wykonaniu nimf (z wyjątkiem Paige, która była "nową" nimfą i nie miała jeszcze pełnej mocy). Każda nimfa od urodzenia ma w pełni rozwinięty dar Florokinezy i nawet jako dorosłe mają ograniczony dar Geokinezy który nigdy się nie rozwinie. 

Fotokineza jest to zdolność, którą widzieliśmy w wykonaniu Duchów Światłości i Starszych. Moc ta pozwala na manipulację światłem. Duchy Światłości wykorzystują ją głównie jako manipulacja światłem w postaci orbów, jednak w 8 sezonie dowiadujemy się, że Paige sterowała i była w stanie przyzwać światło.I jeszcze kiedy Leo i Piper brali ślib i niemieli światła Leo wytworzył kule światła,które na koniec posypały się złotym prochem. Natalie dostała tę moc w postaci kul energi tyle że pasywnych. Występuje też w bardzo potęrznej i niebezpiecznej formie polegającej na wytworzeniu noża świetlnego który przetnie wszystko co napodka na swojej drodze.  

Geokineza to umiejętność kontroli nad żywiołem ziemi. W odcinku Oh My Goddess! Piper nauczyła się ją kontrolować już na samym początku kiedy dostała te moce. W tej mocy składa się kilka zdolności: manipulacja ziemią,otwieranie portalu do Tartaru,wywoływanie trzęsień ziemi. Piper jako bogini dostała tą moc razem z Aerokinezą,Hydrokinezą i Atmokinezą , Elektrokinezą i Pyrokinezą. Piper z tą mocą była ogłoszona Matką Ziemią lub Matką Naturą. W serialu moc tą posiadają tylko dwie osoby. To jedna z kilku z mocy ostatecznych 

Glamouring jest to zdolność do zmiany własnego wyglądu za pomocą iluzji. Jest to jedna z kilku znanych nam mocy, która pozwala osiągnąć ten stan rzeczy. Dzięki tej mocy nie możemy jednak zmienić własnego kształtu (jak np. demon kameleon, zmienić się w fotel), możemy przybrać tylko wygląd innej osoby.Ta moc jest często mylona z mocą zmiany kształtu, ale glamouring tworzy tylko iluzję, a dzięki mocy zmiany kształtu naprawdę zmieniamy nasz kształt.

Hologram - połączenie projekcji astralnej, projekcji myśli, materializacji i iluzji. Pozwala na stworzenie iluzji, która żyje własnym życiem. Widzimy to w odcinku Wielkie nieba 2 w wykonaniu Paige.  

Hydrokineza- to bardzo potężna moc polegająca na kontrolowaniu mocy żywiołu wody. Pozwala ona: tworzyć kule wody które więżą ofiarę dopóki tworzyciel jej nie uwolni, patrzeć na inne osoby w wodzie, wywoływać burze i naginać żywioł wody (kontrolować go). Moc tę posiada wiele magicznych postaci w serialu. Używa jej m.in. zła wiedźma (poprzednie wcielenie Paige), jednak wiemy jedynie, że nie korzysta z niej w serialu. Moc tę ma także morska wiedźma, co widzimy kiedy stworzyła burzę, kule wody i zadawała się z Nekronem, czyli wodnym demonem. Doświadczeni użytkownicy tej mocy potrafią zamieniać hydrokinezę
w cyrokinezę, co jest jednak bardzo trudne. 

Inokineza to moc kontrolowania i manipulacji rzaczywistością.Tą moc posiadali Avatarzy,i Anioły Przeznaczenia.

Klonowanie to bardzo przydatna moc w walce z demonami.
Niestety po zniszczeniu właściciela klonów one też znikają. Ta moc występuje głównie u czarownic , ale u demonów występuje albo naturalnie albo po kradzieży po czarownicy.

Kule energii

Zdolność wytwarzania kul energii to jedna z najczęstszych mocy demonów, a nawet czarownic i czarnoksiężników. Użytkownik może tworzyć w dłoni skupisko (kulę) energii elektrycznej i rzucać nią z różną intensywnością. Moc ta pozwala również na zniwelowanie kul we własnej dłoni.
Rodriguez jest pierwszą istotą, poznaną przez nas w serialu z tą zdolnością. Dzięki dobrze trafionej kuli energii udaje mu się zabić Phoebe i Piper. Moc tą posiadały również inne demony, takie jak Belthezor, Zortar. Jest to moc w różnych stopniach siły, w zależności od siły demona, jaki jej używa. W późniejszej fabule serialu dowiadujemy się, że takie moce są w posiadaniu czarnoksiężników (Eames) a nawet dobrych rodów czarownic takich jak rodzina Montan'ów czy Callaway'ów. Ponadto tą moc widzieliśmy w wykonaniu czarownic z rodu Feniksa.
Kule energii zazwyczaj są niewielkie, ale jak zauważamy ich użytkownik może je dowolnie zmniejszać lub zwiększać. Zankou potrafił miotać normalnymi kulami, ale zdarzało się również, że tworzył je mniejsze. Tak samo w 4 serii serialu Cole Turner próbując unicestwić Źródło Wszelkiego Zła stworzyć między swoimi dłońmi wielką kulę energii (największą, jaką mogliśmy zobaczyć w całej fabule serialu).

Kule ognia to moc spotykana u wielu magicznych stworzeń, głównie demonów i Wzniecaczy, prawdopodobnie moc ta jest również z zasięgu czarownic. Kule ognia tak samo jak kule energii, służą jako moce ofensywne. Mają takie samo działanie, z tym wyjątekim iż kule ognia mogą przyjmować różne postaci i wielkości. Mogą być to proste kule ognia, jakie posiada większość demonów lub też postać Obrotowych stref ognia, jakie posiadają tylko demony wyższej hierarchii (Phoebe choć była demonem [prez chwilę] wyższej hierarchii nie posiadała tej mocy).  

Kule plazmy to niezwykle potężna i rzadko spotykana moc wytwarzania kuli plazmy w dłoni. Zdolność ta
używana jest przez duchy bądź istoty na planie duchwym lub przez anioła śmierci.
Pierwszą która użyła tego daru w serialu była Olivia Callaway. Olivia miała dar kul energii które po śmierci przemieniły się w kule plazmy. Kule te są podobne do kul energii tyle że one zabijają od razu kiedy w coś trafią, Z tego co wydzimy można zniszczyć na planie fizycznym to zrobiła Piper. Olivia używała tej mocy dla kożyści osobistych (jako że była duchem nie śięgneły jej) chciała rozpętać wojnę między Callawey'ami a Montana'mi, dlatego zabiła nimi wielu ludzi


 Latanie - To magiczna umiejętność pozwalająca unosić się w powietrze na nieograniczone wysokości i poruszać się w nim w różnych pozycjach i z różną szybkością. Podobne umiejętności, choć słabsze to lewitacja pozwaljąca wznieść się na małe wysokości, ale pozwalająca się poruszać i unoszenie, które jest najsłabszą formą tego daru, bo pozwala jedynie na wzniesienie się na bardzo małe wysokości. Lewitacja i Unoszenie to dary które mogą przekształcić się w dar latania. Gremliny nie latają one używają do tego daru dar super szybkości. Moc latania zwiększa zwinność użytkownika. 

Leczenie - moc posiada przez Duchy Światłości oraz Starszych. Z dłoni użytkownika wydobywa się złote światło, które natychmiast leczy i goi wszelkie rany. Mimo, iż jest do dość silna moc posiada kilka ograniczeń. Duchy Światłości nie są w stanie uleczyć złych istot (demony, czarnoksiężnicy etc.), nie moglą leczyć umarłych, nie są w stanie wyleczyć samookaleczenia i pijństwa. Nie mogą również prawdopodobnie leczyć magicznych istot (np. syren), a także zwierzą

Lewitacja - zdolność do magicznego przemieszczania się w powietrzu bez używania narzędzi i bez pomocy innych istot. Jest to druga i zarazem piersza aktywna moc Phoebe Halliwell. Niestety w 19 odcinku 6 serii moc ta zostaje zabrana Phoebe jako kara za nadużywanie mocy, wiemy jednak (z serii książek Charmed), że 5 miesięcy po wydarzeniach z finałowego odcinka "Forever Charmed" Phoebe odzyskała już empatię, także prawdopodobnym jest, że wcześniej odzyskała również tą moc.
Na początku, gdy Phoebe otrzymała tą moc przypadkowo lewitowała i czasem miała problemy z wylądowaniem na ziemi. Na szczęście szybko nauczyła się kontrolować swój dar.
Użytkownik tej mocy może zacząć lewitować dzięki sile woli lub podnosząc obie ręce do góry. Lewitacja to bardzo wszechstronny dar. Można używać go do :
  1. Ataku
  2. Obrony
  3. Podróżowania
 Lśnienie jest to jeden z najszybszych sposobów teleportacji spotkanej w serialu. Pozwala na teleportowanie między kontynentami a nawet między planami egzystencji. Wizualnie sylwetka teleportującego się osobnika "lśni" po czym znika. Moc wykorzystywana głównie przez siły zła. Tak samo jak Duchy Światłości mogą orbować z pasażerami, tak samo demony mogą teleportować ze sobą innych (fotografia ukazje jak Cole używając swojej mocy przenosi siebie i Prue).W pierwszym sezonie błędnie zostaje nazwana moc przez Merindę Warren gdyż miganie Matthews'a nazywa lśnieniem. 

Materializacja obiektów (Conjuration), jest to pewien rodzaj projekcji myśli, ponieważ polega na zmaterializowanie niewielkich obiektów we własnej dłoni. Niektórzy mylą tą moc z aportacją, czyli zdalną teleportacją. Są jednak znaczne różnice między tymi mocami. Materializacja polega na "stworzeniu" przedmiotu, a aportacja na jego przeniesieniu przy użyciu teleportacji. Moc tą posiadała rodzina Monatan'ów a także czarownice z rodu Phoenix'a. Dodatkowo za pewien rodzaj materializacji uznaje się wytworzenie wiatru jak Zła Czarownica (poprzednie wcielenie Paige) czy wywołanie sztormu i burzy przez Morską Wiedźma. Tą moc posiadają również duchy ciemnosci jednak mogą oni tylko zmaterializować swoją kuszę. Phoebe gdy została opetana przez Cień takze posiadała tą moc.  

Mentalne tropienie- jest to bardzo rzadka demoniczna moc, która pozwala na wytropienie danej istoty poprzez przebywanie w miejscu lub dotykania przedmiotu który miał pezpośredni kontakt z tą istotą. Jest to dar podobny do wizji. 

Miganie (nazywane też mruganie) jest to niesamowicie szybki sposób teleportacji. Tę zdolność posiadają głównie Czarnoksiężnicy, jednak według Melindy Warren wcześniej ta moc należała również do Czarownic. Gdy Czarodziejki opętane mrocznym ślubem Prue, uzyskały demoniczne moce czyli też miganie, wtedy też dowiadujemy się iż wystarczy przez chwilę pomyśleć o jakimś miejscu aby zaraz się w nim pojawić.
W odcinku "Muse to my ears" Czarodziejki walcząc z Czarnoksiężnikiem przygotowały wywar oślepiający, który chwilowo uniemożliwiał użycie tego daru. Z tego odcinka możemy więc wyciągnąć wnioski, iż miganie jest powiązane z oczyma, a dokładniej z mruganiem powiekami. Osoba myśli o danym miejscu a kiedy na chwile zamyka oczy już je widzi ponieważ właśnie się tam znalazła. Ta moc nie może być używana przez osoby niewidome. 

Mimikra jest to zdolność głównie czarnoksiężników, polegająca na skopiowaniu i użyciu mocy, która jest użyta na niego. W serialu zaledwie raz widzieliśmy ten dar, w wykonaniu Matthew Tate. Matthew był niezwykle potężnym czarnoksiężnikiem i kopiował moc na stałe, jednak prostrze stworzenia posiadające mimikrę kopiują dar na pewien czas. Dlatego mimikra podobnie jak empatia pozwala na podłaczenie się pod moce przeciwnika i poprzez chwilowe skopiowanie, użycie ich. Podobną mocą dysponuje Phoebe dzięki empatii może na chwilę przejmować moc i wykorzystać ją przeciwko przeciwnikowi.

Podobne moce

Moc Replikacji - Jest to dar, który może posiąść osoba, która bardzo rozwineła dar Telepatii lub Empatii. Tą moc widzimy po raz pierwszy w 2odcinku 6sezonu gdy Phoebe przejmuje moc Telekinezy Valkiri(Piper) dzięki empatii. Ponownie widzimy tę moc w użyciu Zacharego w odcinku 14 tego samego sezonu lecz on używał jej za pomocą telepati.  

Sposób używania

Użytkownik może na pewien okres czasu(nie dokładnie wiemy na ile ale zapewne zależy to od stanu opanowania daru) skopiować inaczej używac moc kogoś innego.


Molekularna Destabilizacja jest zdolność do cząsteczki odbijają się z prędkością, która powoduje, że stają się nieuporządkowane, co powoduje skraplania ciał i jest często nazywany po prostu "topnienia".
Piper Halliwell otrzymała tę zdolność w 2008 r., kiedy chciała wysadzić Source of All Evil który niedawno wrócił w formie Golem. 

Molekularna dyspresja - moc, która niszczy cel, sprowadzając go do cząsteczek, którym daje ogromne ilości energi oraz zmusza do ich rosproszenia.Po rozproszeniu cząsteczki nie mogą wrócić na swoje miejsce i cel zostaje zniszczony. Ta moc jest podobna do mocy molekularnego przyśpieszenia, jednak tam obiekty są rozerwane lub wybuchają i płoną, a molekularna dyspresja zamienia je w cząsteczki i rozprasza.  

Mumifikacja - moc należąca do demona Jerica. Polega ona na zmianię w mumię. Tylko Isis może przywrócić do życia podsane mumifikacji. W odcinku "Y Tu Tummy Tambien" Paige przywraca do życia Phoebe. 

Nadludzka siła Potężna magiczna umiejętność, dzięki której siła fizyczna danej osoby zostaje zwiększona do nadludzkich poziomów . Ta moc zwiększa również odporność na obrażenia fizyczne. 

Nicość - pradawna moc,która wchłania moce zarówno dobre jak i złe. Po wchłonięciu jest się praktycznie niepokonanym lecz im więcej mocy się wchłonie tym prędzej nicość nami zawładnie dlatego moce dobra i zła postanowiły ją strzec.

 

Niewidzialność jest to moc, która sprawia, że jest się niewidocznym dla innych lub przeźroczystym. W całej serii widzimy tę moc kilkukrotnie i jest ona zazwyczaj używana przez dobre istoty. Stworzenia, jakie posiadają tę moc to: Troxa, demon który pod wpływem niskich temperatur staje się częściowo widoczny. Starsi, ich moce widzieliśmy w wykonaniu Leo oraz Gideona. A także z odcinka "The Witch in Time" dowiadujemy się, że taką moc posiadać mogą również czarownice.  

Magiczna umiejętność zwiększająca odporność danej osoby na obrażenia fizyczne .Sprawia rónież , że wszelkiego rodzaju ból jest mniejszy niż u normalnego człowieka , a rany pojawiają się tylko przy bardzo potężnych ciosach, eliksirach czy zaklęciach . 

Nieśmiertelność Jedna z najpotężniejszych umiejętności magicznych , która zatrzymuje proces starzenia się i nie pozwala umrzeć . W serialu nieśmiertelność nie jest zbyt potężna , bo można zabić daną osobę różnego rodzaju eliksirami , czy zaklęciami . Jednak posiadacz tej mocy nie umiera i nie starzeje się . Prawdziwą nieśmiertelność widzimy tylko u Cola , który ma w sobie dwie połączone ze sobą moce nieśmiertelność i niezniszczalność . Dar ten posiadają również Duchy Światłości choć ograniczony , bo Leo był odporny na przyśpieszenie molekuralne Piper , a zginął przez moc cyrokinezy , którą posiadała zła Piper .

Podobne moce

- Niezniszczalność  - Regeneracja - Leczenie

 Niszczenie przedmiotów przez dotyk to bardzo nie typowa i potężna moc. Przypomina dotyk śmierci czarowników pod tym względem,że może zabić niewinnego w przypadku Pheeps demona . Moc tą dostała Phoebe w sezonie 10. Niszczenie przypomina kilka mocy czyli: dotyk śmierci (niszczy), unicestwienie (zabija), pyrokineza(spala). Ta moc jest bardzo pożądana ze względu że może zniszczyć prawdopodobnie nawet siłę neutralną. 

Objawienie jest to sposób teleportacji używany przez Czarowników. Jest to jeden z podstawowych rodzajów teleportacji. Każde objawienie ma inny kolor zależy kto to wykonuje.


Opis : postać zmienia się w energię o określonej barwie a następnie znika. Podczas pojawiania i znikania użytkoniwk przypomina 'zjawę' stąd też angielska nazwa: "Apparition", co oznacza objawienie lub zjawę.

 Obrotowe sfery ognia - rodzaj kul ognia, które posiadają demony wyższej hierarchii np. źródło i królowa wszelkiego zła. 

Odbicie - potężna moc mentalna. Polega ona na odbiciu lub przechwyceniu mocy przeciwnika i użyciu jej przeciwko niemu.

Moce umożliwiające odbicie

Niektóre moce umożliwiają odbicie bądź przechwycenie mocy:

 

Odchylenie jest zdolność do manipulowania wysyłanych w nas magicznych mocy , aby odwrócić je z powrotem do kierunku z kąt one pochodza. Odchylenie można również uznać za pole siłowe lub psychiczne bariery.
Możliwość we wszystkich formach, wydaje się nieco z odmianą telekinezy . Jedyną różnicą jest to odchylenie jest obrona możliwości i mogą być używane tylko do barykady i wysłać ataku, skąd to pochodzi, natomiast Telekineza może zostać użyta defensywnie lub ofensywnie, i do manipulowania przychodzących ataku, tak użytkownik chce.

Ogniste sfery Są to kule ognia składające się z centrum: skały kub energi, i ogniu który ja otacza. Jest to rodzaj kul energii. Używaja ich tylko demony wyższego stopnia. Zobacz też pyrokineza , kule energii i kule ognia

 Opętanie - To niezwykle trudna i potężna umiejętność astralnego wejścia w ciało innej osoby lub nawet zwierzęcia z czym można go kontrolować. Dzięki tej zdolności można również przenosić swoje emocje i uczucia w ciało innej osoby. Źródło zmienia się w ducha i wchodzi w ciało ofiary i je opętuje. Prue dostała ten dar tylko chwilowo dzięki empatii która wzmocniła jej moc. Każda czarownica lub każdy demon inaczej używa tej mocy np. Demon opętania i Woogyman stają się czarnym dymem i przejmują kontrolę nad ofiarą ma wzmocnioną tą moc czyli może opętać więcej osób niż jedną. 

Orbitowanie - magiczna zdolność teleportacji, którą posiadają tylko

  Starsi, Duchy Światłości i Duchy Ciemności. Orbitowanie występuje zazwyczaj w postaci białego lub błękitnego światła i migawek (orbów), jednak zdarzało się iż występowały różne kolory orbitowania np. Gideon posiadał purpurowy. Duchy Ciemności natomiast zawsze teleportują się w czarnych orbach. Orbing (biały) jest również jedyną metodą teleportacji, która pozwala dostać się na "górę"( prawdopodobnie jednak pozwala na to także teleportacja w czerwieni ). Jest to zabezpiecznie Starszych na wypadek gdyby siły zła próbowały się tam dostać. Dlatego też postaci takie jak Eames lub Tytani starali się schwytać Ducha Światłości by przejąć jego moc i móc w ten sposób dostać się na "górę" Podczas orbowania sylwetka zmienia się w świetliki (orby) i następnie w zależności od rodzaju teleportacji sylwetka chwilowo wydłuża się i dematerializuje lub jak w przypadku Paige i Samuel'a dematerializuje się odrazu. Zaraz po rozproszeniu orbów (dematerializacji) użytkownik może pojawić się w innym miejscu. Warto również dodać iż dzięki tej teleportacji, użytkownik może najpierw sprawdzić pomieszczenie/miejsce do którego chce się przenieść.

 

Pasywne kule energii W 11 odcinku 3 sezonu "Blinded by the Whitelighter" poznajemy Ducha światłości o imieniu Natalie. Kiedy ta tymczasowo przejmuje pieczę nad Czarodziejkami, szkoli je i przygotowuje do walki z Eames'em. Wtedy też prezentuje nam swoje kule energii, które są nieszkodliwe. Znaczy to, że nie są w stanie zrobić nikomu krzywdy . Gdy Natalie trafiła Piper kilkoma takimi kulami ,jej się nic nie stało, a nawet nie dała jakichkolwiek podstaw by sądzić, iż zderzenie było bolesne. Tak samo możemy zauważyć, że pasywne kule energii różnią się wyglądem od kul energii jakie zwykle możemy widzieć w serialu. Jeśli się również przyjrzymy widzimy, że Natalie nie tworzy kul energii w dłoni, lecz wystrzeliwuje. Różnią się one więc wyglądem, sposobem użycia i samą siłą od zwykłych kul energii . 

Plan astralny jest to pewnego rodzaju inny wymiar, jeden z jedenastu planów egzystencji. Istnieje w nim kilka potężnych demonów, które mogą przebywać w nim dłużej. Mocą powiazaną z tym planem jest projekcja astralna, która pozwala na tworzenie drugiego ciała właśnie na tym planie. Dzięki czemu demony takie jak Barbas są w stanie (dzięki swojemu ciału astralnemu) przebywać niezauważeni w różnych miejsach. Ponadto Prue posiadała zdolność tworzenia ciała, poprzez plan astralny, ale projektowała je na planie fizycznym.

Portal

Aby odzyskać Księgę Cieni, Czarodziejki musiały jakoś dostać się do planu astralnego, a jednym tego sposobem jest otworzenie specjalnego portalu. Tak więc razem trzy wypowiedziały poniże zaklęcie, na ołtarzu, w wiosenną równonoc. Nie wiadomo jednak czy zaklęcie podziała w inne dni

 Pocałunek śmierci - Moc pocałunku śmierci używana jest poprzez Sirene. Całowała ona mężczyzn i spalała ich od środka. Jest to odmiana Dotyku śmierci. Efekt wizualny przypomina Dotyk śmierci z tą różnicą, że z ust ofiary wydobywa się para a na twarzy pojawiają się jasno różowe plamy. 

Pole ochronne -znane także jako osłony lub pęcherzyki ochronne , bariery energetycznej lub sfer, która może chronić jeden z innych osób i uprawnień przez odchylające lub absorpcji magii lub powodowanie na szkody przeciwnikowi. Moc tworzenia pól siłowych, zwana niekiedy "Ekran", jest rzadkim, potężny dar posiadanych przez nielicznych, a może być bardzo pomocne w ochronie samego siebie. Jednakże, tarcze można podzielić przez za pomocą różnych środków, albo pobór mocy , czary , lub poprzez zwykły siły fizycznej.Zaawanoswane formy tarczy wyglądają dokładnie jak bańki mydlane.  

Pole siłowe

Jest to moc pozwalająca na wytworzenie magicznej tarczy chroniącej posiadacza lub inne osoby.Moc tą posiadał m.in. Wyatt Matthew Halliwell.Pole siłowe można zniszczyć przy pomocy bardzo radkiego sztyletu w którego posiadaniu był Gideon,był to prawdopodobnie jedyny taki sztylet.Lecz pole siłowe prawdopodobnie można stworzyć też przy pomocy daru projekcji myśli.Odmianą pola siłowego jest deflekcja którą posiadała czarownica Vivian.
Coś w rodzaju pola siłowego wytworzyły czarodziejki kiedy przeniosły się w przeszłość.Ale tamto pole było o wiele słabsze.
Tarcza Orbingu (Orb Shield po angielsku) jest to zdolność  tworzenia kuli czy bariery w celu obrony siebie lub innych. Jest to forma pola siłowego, które pojawia się jako półprzezroczysta niebieskia energia. Ta moc jest bardzo zaawansowaną telekinetycznezą Orbitalną, opracowany przez Wyatt Halliwell i Paige Matthews.

Używając tej mocy, posiadacz może:

- Chronić przed uszkodzeniem . - Odeprzeć wrogów . - Wstawiać tarczę wokół czegoś w celu ochrony lub ograniczenia jej.

 

Portal - To niezwykle potęrzna i wysiłkowa moc. Polega ona na stworzeniu niewielkiego koła lub okręgu w jednym miejscu żeby przeniusł cię w inne miejsce. Portale mogą mieć najrozmaitszy wygląd i kolor np.

Okna' '- Ta zdolność przypomina portal ale to co innego, polega ona na narysowaniu kregą soelego znaku a potem przekazać mu energię co powoduje otwarcieportalu na inny plan lub świat, okna z reguły są niebieskie.

 Projekcja to moc bardzo rzadko spotykana. Posiadają ją na pewno Wyatt Halliwell, Billie Jenkins. Wiemy jednak ze słów Phoebe iż taka moc zdarza się wśród czarownic. Polega ona na urzeczywistnianiu własnych pragnień i myśli. Poprzez odpowiednią stymulacje włąsnymi emocjami i myślami, czarownica z tą mocą jest w stnaie projektować wytwory własnego umysłu do rzeczywistości. Dzięki tej mocy Billie zmieniła własnych rodziców w płatnych morderców, a w złości pozbawiła kwiat życia.

Często ta moc uważana jest za najpotęzniejszą, ze względu na Billie, która została nazwana Mocą Najwyższą lub Mocą Ostateczną. Jest to jednak stwierdzenie błędne, ponieważ Moc Najwyższa wymaga tzw. Klucza, dzięki któremu jest w stanie unicestwić każdego demona. Ów kluczem była Christy Jenkins, siostra Billie. Według zasad serialu projekcja sama w sobie jest mocą bardzo potężną, jednak jako jedna moc nie jest w stanie unicestwić każdego zła. Podobnie często projekcja myśli mylona jest z projekcją dotyku.

Projekcja mysli jest również zaawansowaną formą Projekcja dotyku i Materializacja.

 Projekcja astralna - moc ta występuje w dwóch rodzajach:
- Prue otrzymuje ją w 2 sezonie w odc 9. Polega ona na stworzeniu swojego ciała astralnego i przeniesieniu go w dowolne miejsce na Ziemi na planie materialnym. Niestety ta moc była bardzo ograniczona, bo jej prawdziwe ciało nie mogło się ruszać, a jej astralne ciało nie posiadało daru telekinezy. Jednak jeżeli Prue by żyła, najprawdopodobniej mogłaby kontrolować obydwa ciała, używać telekinezy i przemieniać astralne ciało w ciało niematerialne. Projekcja astralna Prue (pokazanie rozwinięcia ciała i powrotu) różni się od tego które widzimy u sióstr w 7 sezonie. Przykładem jest filmik powyżej i poniżej.
- W wykonaniu demonów i wróżek widzieliśmy właściwą projekcje astralną, czyli zdolność do tworzenia ciała na planie astralnym. Różni się to od projekcji astralnej Prue tym, że ciało astralne jest niewdzialne dla innych. A astralną projekcję można było umieścić w umyśle danej osoby , by ją kontrlolować. Ta moc jest projekcją astralną o nazwie Astralne echo

Projekcja dotyku to w pewnym sensie rozszerzona moc materializacji. Posiadał ją w seriau tylko Kevin, młody czarodziej, którego próbował wykorzystać demon Arron. Dzięki tej zdolności Kevin potrafił projektować do rzeczywistości wszystko co narysował. Podobną zdolność prawdopodobnie ma mały Wyatt Halliwell

Projekcja strachu Zdolność polegająca na zmaterializowaniu największego strachu danej osoby , najczęściej w formie iluzyjnej , choć nie zawsze jak widzimy w odcinku 13 sezonu 1 , kiedy Barbas , materializuje prawdziwe płomienie zabijając czarownice Zoe i Kanjelle 

Zdolność polegająca na zmaterializowaniu największego strachu danej osoby , najczęściej w formie iluzyjnej , choć nie zawsze jak widzimy w odcinku 13 sezonu 1 , kiedy Barbas , materializuje prawdziwe płomienie zabijając czarownice Zoe i Kanjelle  

Przyzwanie to dosyć silna moc wykorzystywana przez demony wyższego szczebla. Moc ta polega na skupieniu się na jakiejś osobie lub przedmiotowi i przywołać go.Ta moc jest podobna do zdalnej teleportacji .Np. kiedy Phoebe i czarodziejki były w mieszkaniu unicestwionego Cola po krew demona Seer Pheebs otworzyła drzwi do łazienki , które rozbłysły na turkusowo i ją wciągneły okazało się że to Seer ją wezwała.Czarodziejka na szczęście uciekła. 

Przyśpieszenie molekularne to druga moc Piper. Z tego co Leo powiedział w finale 3 sezonu wnioskować możemy, że Piper jako pierwsza w historii czarownica otrzymała tą moc , choć nie jest to potwierdzone. Moc ta polega na naładowaniu cząsteczek energią do momentu ich rozerwania, co powoduje efekt eksplozji. Jest to bardzo rzadka moc i miało ją w serialu bardzo mało osób (właściwie tylko Piper), ponadto jest to jedna z potężniejszych mocy jakie posiadają Czarodziejki , choć posiada też kilka ograniczeń.
Z początku Piper aktywowała swoją moc kiedy była zła lub zdnerwowana. Wtedy też nie panowała nad swoim darem i był on niemal niedoopanowania. Z czasem jednak gdy Czarodziejka nauczyła się używać swojego daru zaczęła być jednym ze straszniejszych wrogów demonów. Mogła samodzielnie pokonać bardzo znaczą część przeciwników. Mimo, iż Piper była potężną czarodziejką demony wyższego szczebla uodporniły się na jej moc. Źródło Wszelkiego Zła eksplodowało, ale momentalnie zbierało się z powrotem, natomiast niektóre z demonów zatrzymywały eksplozje na powierzchni własnego ciała co powodowało ich odepchnięcie w tył. W 8 sezonie jednak moce Piper rozwinęły się do tego stopnia iż wystarczyło potrójne spowodowanie eksplozji na klatce piersiowej Baliela aby go unicestwić.
Piper nauczyła się także wysadzać poszczególne części ciała demonów i za pomocą niewielkich eksplozji odrzucać swoich przeciwników lub też odbijać kule energii. Warto również wspomnieć, że Piper nie musi mieć przeciwnika na lini oczu, dlatego też kiedy demon znajduje się za oknem, może spokojnie go wysadzić bez uszkodzenia szyby. Niestety kiedy Piper ma związane ręce nie ma dostępu do tej mocy .
Starszy Gideon użył molekularnej dyspresji (podobne do przyśpieszenia molekularnego), by zabić Sigmunda, nauczyciela szkoły magii.

 

Molekularne unieruchomienie to moc polegająca na zwolnieniu ruchu molekuł co daje efekt zatrzymania czasu, stąd też potoczna nazwa tej mocy "zamrażanie". Jest to pierwsza i oryginalna moc Piper Halliwell, choć przez cały serial widzimy ją w wykonaniu innych bohaterów.
Pierwotnie Piper aktywowała tą moc i używała jej gdy była przestraszona lub gdy wpadała w panikę. Z początku wydawać się może, że Piper potrzebuje specjalnego ruchu dłoni aby użyć tej mocy, jednak wraz z serialem można było dostrzec, że mogła używać tylko jednej ręki a w 3 sezonie machnęła plastikową rózdżką (kiedy przebrana była za wróżkę na Halloween) i jej moc wtedy zadziałała. Na początku moc Piper miała bardzo wiele ograniczeń: w odcinku z Wendigo dowiedzieliśmy się iż może ona zamrażać tylko w pomieszczeniach i terenach zamkniętych, i wszystko co chce zamrozić musi być w lini jej wzroku. Niebawem jednak zaszły wielkie zmiany w jej mocy. Mogła zamrażać niemal wszędzie i niemal wszystko. Była w stanie zamrażać tylko wybrane obiekty, całe sale i pomieszczenia a także odmrażać poszczególne części ciała.
W 2 sezonie dowiadujemy się, że moc zaawansowanego zamrażania pozwala na dosłowne zatrzymanie molekuł na wielkich terenach, nawet dzielnicach miast. Wiemy również, że Piper już w 4 sezonie była w stanie zamrozić demony tak potężne jak Skies czy Baltazar, natomiast w sezonie 8 spowolniła ruchy członków Triady, ponieważ byli oni zbyt potężni, jednak samo to, że doszło do spowolnienia, świadczy o wielkiej mocy Piper.

Strumień energii elektrycznej-Umiejętność nicości,kiedy czarodziejki wchłoneły nicość też miały ten dar i użyły go do odparowania daru Christy i Billie.Niestety kiedy tego użyły dom halliwellów wybuchł w winiku czego zgineły: 

Strumień energii ognistej-ten dar posiada nicość,kiedy Billie i Christy wchłoneły ją otrzymały go i odebrały moce Wyattowi.Ta umiejętnośc była tak silna, że dła rade zabić:  Super Siła - To potężna magiczna umiejętność, polegająca na zwiększeniu swojej fizycznej siły do niewobrażalnych poziomów.

Super Szybkość - to potężna moc polegająca na zwiększeniu swojej szybkości przemieszczania się

'Orbing Telekinetyczny - jest to połączenie telekinezy i sposobu teleportacji, w tym przypadku orbitowaniu. Dar ten pozwala na telekinetyczne przesuwanie przedmiotu przy pomocy orbów a także na dowolną teleportację obiektów.
Moc tą posiadają Starsi i hybrydy duchów światłości i czarownic. Duchy Światłości mogą posiadać tą moc
Podobnie jak telekineza, orbing telekinetyczny jest zależny od siły woli. W przeciwieństwie do telekinezy ten rodzaj zdalnej teleportacji może być zależny od głosowego wezwania (Paige) lub od wzroku jak w przypadku Matthew Halliwell'a (wnuka Piper).

Telekineza - zdolnośc do przemieszczania obiektów za pomocą mocy umysłu. Może być używana za pomocą oczu, rąk, a nawet głosu. Była to pierwsza moc Prue Halliwell. Początkowo, gniew był potrzebny by Prue aktywowała swoją moc, ale wkrótce nauczyła się kontrolować ją, i gniew stał się niepotrzebny.

Siła telekinezy

Telekineza została pokazana jako moc o różnej sile, w zależności od jej użytkownika. Chociaż nigdy tego nie pokazano, było powiedziane że Brianna Warren była w stanie wysłać miecz setki mil dalej za pomocą telekinezy, co było zaskakującym wydarzeniem dla Prue Halliwell, jej spadkobierczyni. Penny Halliwell pokazuje wielką precyzję i siłę, kiedy otworzyła drzwi dworu podczas przenoszenia sióstr przez zawiłą ścieżkę przez ganek. W czasie pierwszego sezonu, Prue zyskała znaczną ilość mocy i dokładności. W trzecim sezonie, widzimy jak Prue zyskuje ogromny wzrost mocy. Jest w stanie rzucic wieloma demonami przez pokój, używając niewielkiego gestu ręką. W alternatywnej rzeczywistości moc Prue dalej rosła, zmieniając się w potężną falę telekinetyczną, niszcząc ścianę na strychu małym ruchem dłonią.

Za pomocą oczu i rąk

Telekineza Prue na samym początku miała bardzo wiele ograniczeń. Aktywowała się tylko i wyłącznie przez kontakt wzrokowy, ponad mogła poruszać przedmiotami tylko w przód i w tył. Gdy moc Prudance wzrosła, potrafiła używać jej przy pomocy gestykulacji, nie musiała także skupiać się na przedmiocie, wystarczył lekki ruch ręką aby rzucić demonem przez pokój. Lecz gdy Prue miała związane ręce i nie mogła wykonywać ruchów, wciąż mogła aktywować swą moc za pomocą oczu. W alternatywnej rzeczywistości moc najstarszej czarodziejki wzrosła do tego stopnia, że przeobraziła się w Fale Telekinetyczą ( Prue rozwaliła cały strych przypadkowym ruchem dłoni)

Krótki awans mocy

Przez krótki okres czasu, z powodu mocy Empatii, którą wchłonęła od demona za sprawą nieudanego zaklęcia. W odcinku "W przypływie empatii" Prue pokazuje zaawansowaną telekinezę by pokonac Viceresa. Pokazuje także wybuchową część zaawansowanej Telekinezy, podobną do tej, której użyła w przyszłosci by wysadzic strych, ale tym razem wysadzała losowe urządzenia w kuchni i kilka części piwnicy. Prue pokazuje także telekinezę zaawansowaną w większym stopniu, kiedy przenosi wszystkie obiekty w pokoju szpitala psychiatrycznego, gdzie lewituje wszystkich ludzi i przedmioty na masową skalę i w szybkim tempie, wyczyn, którego nigdy nie byłaby w stanie dokonać bez mocy Empatii.

Telekinetyczne unoszenie - oparcie się grawitacji

Moc Telekinezy może też być używana na sobie. Prue Halliwell i Billie Jenkins są podstawowymi przykładami jak tego używać. Prue dzięki mocy Telekinezy była zdolna wykonać wiele akrobacji, w czasie walki z demonicznymi zapaśnikami. Prue pierwszy raz użyła swoich telekinetycznych zdolności by zwiększyć siłę jej ciosów, gdy stała się mężczyzną. Użyła ich także podczas swojej słynnej walki z Vinceresem, by zyskac nadludzką siłę. Podczas trenowania z duchem światłości Natalie, Prue użyła swojej mocy by wbiec na ścianę. Billie również pokazała takie "koziołki" w pierwszym odcinku sezonu 8 - "Wciąż czarujące i fikające". Telekineza może umożliwić użytkownikowi przeciwstawić się prawu grawitacji nieznacznie, ale nigdy nie było pokazane, by za pomocą tej mocy można by unosić się.Ta moc najprawdopodobniej nie może przerodzić się w lewitację.

Na tym filmiku widzimy jak Prue powiększa swoje moce dzięki empatii i używa kilkakrotnie lewitacji telekinetycznej.

Duszenie

Zarówno Wyatt jak i Chris są zdolni, aby telekinetycznie dusić, Chris użył kiedyś tej mocy, by zniszczyć serca trzech Walkirii, w celu uzyskania ich naszyjników. Dorosły Wyatt pokazał tą umiejętnośc, gdy chciał zabić Chrisa.

Telekinetyczne odbicie - Odchylenie

Kiedy Prue nauczyła się korzystać z telekinezy za pomocą rąk, zyskała ona również umiejętność do telekinetycznego odbijania atakow magicznych. Używała tej umiejętności głównie by odbijać Kule Ognia, Kule Energii, Energetyczne Promienie, a nawet by odbić kilka kul z powrotem na napastnika (Pani Salwa). Nie należy mylić tej umiejętności z mocą Deflekcji.

Havokineza/Fala Telekinetyczna

W atlernatywnej rzeczywistości Prue otrzymała tą moc w 2009 roku. Jak widać w Lekcjach Moralności, zaawansowana Telekineza jest niezwykle silną i potężną magiczną zdolnością. Jak nazwa wskazuje, jest to wysoce zaawansowana forma jednej z telekinetycznych zdolności. Umożliwia użytkownikowi podnoszenie i manipulację bardzo ciężkich przedmiotów, nawet więcej niż jeden obiekt, a także pozwala wysłać ogromny impuls ciśnienia, który może wybić całą ścianę.

Telematerializacja

Telematerializja to możliwość korzystania z telekinezy do teleportacji obiektów. Prue użyła tej mocy by wypełnić kawę śmietanką.

Telepatia -To jedna z bardzo rzadkich i pożądanych mocy, którą posiadają zarówno demony jak i czarownice. Moc telepatii występuje w dwóch rodzajach pasywnym i ofensywnym. Pasywny pozwala tylko czytać w myślach, a ofensywny wytwarza pisk w głowie ofiary, który ściska mózg. Tym darem można także porozumiewać się z innymi wymiarami. Dzięki tej mocy można też wyczuwać kiedy demon zaatakuje albo kiedy się zbliża. Moc ta jest bardzo podobna do empatii z tą różnicą że telepatia odczytuje myśli, a empatia odczytuje uczucia. Dar ten można nazwać też przekleństwem, gdyż nie opanowany może spowodować wielki ból tak samo jak empatia. Kiedy Christy Jenkins użyła telepatii, rozbłysła na różowo co oznaczało pełną moc tego daru, natomiast Banshee nie czytają w myślach tylko wyczuwają w umysłach bół swoich ofiar. Raynor użył tej mocy na Cole'u aby zamienić go z powrotem w demona. Podobnie robią Duchy Ciemności, które wywołują w przyszłych Duchach Światłości skłonności samobójcze.
Co innego robiła natomiast Afrodyta: bez wysiłku wyciągała z umysłów mężczyzn samą miłość i pozytywne uczucia,które kazały im ją wielbić. Podobnie robił Barbas tylko wyciągał z umysłów ludzi strach. 

Teleportacja to bardzo często spotykana moc w serialu Charmed, która polega na przemieszczaniu swojego ciała w różne miejsca na świecie, a nawet przemieszczanie się przez różne plany egzystencjalne. Posiadał ją każdy demon w serialu, a nawet jedna z czarodziejek - Paige.
Różne teleportacje

Typy teleportacji

Istnieje kilka rodzajów teleportacji, które różnią się sposobem użycia, efektem wizualnym a także możliwością zasięgu mocy. W ten sposób wyróżniamy najważniejsze teleportacje:

Orbing

Ciało zmienia się w błękitne światła, zwane orbami po czym znika. Orbingiem posługują się takie istoty jak Starsi czy Duchy Światłości. Wyróżniamy tutaj jednak jeszcze drugi typ orbingu tzw. Mroczny orbing używany przez Duchy Ciemności. Jest to jeden z najczęściej występujących sposobów teleportacji w serialu.

Flaming (teleportacja w płomieniach)

Ciało użytkownika pokrywają płomienie, po czym gasną i przemieszczają użytkownika w dowolne miejsce. Jest to jeden z najlepszych sposobów teleportacji. Posiadają ją demony.

Teleportacja w naturze

Moc ta jest ograniczona,można jej użyć na tle natury. Postać staje się jak we mgle i znika.Taką mocą dysponują Nimfy

Teleportacja w dymie

Ciało znika w osłonie dymnej. Tą zdolność widzieliśmy w serialu dzięki Furiom a także Billie Jenkins, która użyła tego daru poprzez eliksir.

Lśnienie

Ciało przy teleportacji lśni i następnie znika .Taką zdolność posiadają czarownice i demony, m.in. Bractwo Ciernia, a także Belthazor. Jest to moc bardziej rozwinięta niż miganie, można się teleportować nawet międzykontynentalnie.

Przenikanie

Konutr ciała rozmazuje się w świete, a sylwetka znika. Taką zdolność posiadał Cole Turner, a także Richard Montana

Błyszczenie

Kontury ciała błyszczą w postaci cienkich lini i następnie wnętrze ciała znika, na koniec zanikają błyszczące kontury.Taką moc posiadała Seer, Elfy a także Crone

Miganie

Cała syletka natychmiast znika. Taką moc posiadają Czarnoksiężnicy.

Objawienie

Cała sylwetka rozjaśnia się energią; użytkownik przypomina zjawę. Taką moc posiadają Czarodzieje.

Portale

Niektóre istoty takie jak Valkyrie czy Grimlock potrafią otwierać sobie portale, czyli pewnego rodzaju magiczne przejścia dzięki którym można dostać się w zupełnie inne miejsce. Tak samo demon Abraxas był w stanie otworzyć portal z planu astralnego do domu sióstr w pierwszym odcinku, drugiej serii.

Teleportacja za pomocą teńczy

Takiej tepeportacji używają skrzaty.

Teleportacja w cząsteczkach

Cała sylwetka zmienia się w cząsteczki, które znikają w miejscu lub unoszą się w górę. Taką moc posiadają Czyściciele i Zankou.

Teleportacja w kuli światła

Sylwetka zmienia się w złote iskry które po chwili lączą się w kulę, która leci w górę.Tego rodzaju teleportacji używają Aniołowie Przeznaczenia

Teleportacja w piasku

Sylwetka zmienia sie w piasek którty ulatnia się "porwany wiatrem", pozostaje po niej trochę piasku.Tej teleportacji używał Jeric.

Teleportacja w mrocznej smudze

Sylwetka staje się ostro błękitna z granatowymi światłami. Kiedy dzieje się ta teleportacja na twarzy pojawia się trupia czaszka co oznacza że to teleportacja śmierci.Tą mocą dysponuje Anioł Śmierci i Piper ( jako śmierć )

Beaming - rodzaj teleportacji , polegający na miłości. Tą mocą dysponują kupinyni. Podobną moc ma również Afrodyta. Być może tą mocą można przenieść sie do niebios, lecz jest to informacja niepotwierdzona.


Teleportacja w obłokach dymu, inaczej (dymna teleportacja) to kolejny z podstawowych typów teleportacji. Polega on na tym iż ciało wyłania się lub znika otoczone obłokiem dymu.
Powszechnie znana teleportacja wśród Sirene, Furii czy też Harpii. Z początku wydawać się może, że jest to teleportacja używana raczej przez demony płci żeńskiej jednak znajdują się też przedstawiciele płci męskiej korzystający z tej mocy tacy jak Lazarus.
Jest również jedyny ze sposobów teleportacji, jaki można osiągąć przy użyciu eliksiru. Już w 5 sezonie, gdy Czarodziejki walczą z Orene'm, jedna z ich niewinnych używa tego typu teleportacji za pomocą ziół. Natomiast w 8 sezonie Piper pokazuje Billie Jenkins przepis na ów brązowy płyn, dzięki któremu można się łatwo teleportować. Flaming - jeden z rodzajów teleportacji, której używa Źródło Wszelkiego Zła, jego królowa i inne demony wysokich rang. Występuje tylko u istot bardzo potężnych. Wizualnie teleportacja wygląda jakby użytkownik momentalnie stał w płomieniach, które gasnąc powodują jego zniknięcie. Sam użytkownik nie odnosi żadnych szkód w postaci poparzeń. Wtedy kiedy demon się przenosi tworzy astralny ogień na sobie i w miejscu do którego chce się przenieść. I wtedy teleportuję się z jednych płomieni do drugich.  

Teleportacja w wietrze Jest to specjalny rodzaj teleportacji. Użytkownika otacza trąba powierzna, a potem się rozwiewa. Po rozwianiu nie ma w środku osoby, która się teleportowała. W przeciwieństwie do teleportacji Shaxa, postać nie zmienia się w wir, w którym podróżuje posiadający ten rodzaj teleportacji.

Termokineza to moc manipulowania temperaturą. Dzięki tej mocy Aviva mogła wytwożyć kule ognia. Moc ta znajduje się pomiędzy pyroninezą a cyrokinezą. Jest łączona przez duchy światłości i starszych z leczeniem co daje roślinom,zwierzętom i ludziom życiodajną siłę,która leczy. Aviva i Kali tej mocy używały jej do tworzenia kul ognia i niszczenia przy użycia bardzo potężnego ognia. Tej zdolności można użyć w trzech rodzajach.

  1. Można używać jej do podpalania(pyrokineza).
  2. Można jej używać do zamrażania(cyrokineza).
  3. Można użyć jej do stopniowego zmieniania temperatury obiektu(termokineza)

 Transmogryfikacja to zdolność do zmiany kształtu lub formy. Dzięki tej mocy można zmienić się w

dowolną rzecz nieożywiąną. Demony używają jej, by zmienić się z demonicznej postaci w człowieka i odwrotnie. 

Ukrycie (ang. Cloaking) to jedna z mocy Starszych i Duchów Światłości. Pozwala ona na dosłowne ukrycie kogoś przed jakimiś stworzeniami. Leo za pomocą tej mocy ukrył podopieczną Daisy, przed Duchem Ciemności Alec'em, w sezonie 1. Podobnie Paige ukryła swoją podopieczną Mikelle w sezonie 8.
Mimo, iż jest to potężna moc nie daje ona zawsze idealnych skutków. Potęzne demony i inne stworzenia są w stanie złamać taką ochronę lub mimo wszystko odnaleźć ukrytego. 

Unoszenie to jedna z magicznych i bardzo słabych mocy jaką posiadają Duchy światłości, Duchy ciemności, Starsi i połowieczne Duchy Światłości takie jak Paige Matthews. Jest to moc bardzo podobna do lewitacji, jednak posiada o wiele więcej ograniczeń. Pozwala na unoszenie się w górę (nie pozwala na ruszanie się na boli w powietrzu), jednak działa o wiele wolniej niż lewitacja. Leo używał tej mocy już w 1 sezonie aby wymienić żarówkę, wtedy też Phoebe przypadkiem go zobaczyła i w ten sposób dowiedziała się o istnieniu Duchów Światłości. Paige używała tej mocy dopiero w 8 sezonie.
Opisany wyżej sposób jest jedną z dwóch odmian unoszenia. Drugi sposób to unoszenie z orbingiem, czego używają duchy światłości podczas medytacji  Tą moc widzieliśmy w wykonaniu Leo i Paige (8 sezon). Polega to na wytworzeniu chmury orbów pod sobą, lub dookoła siebie, które unoszą postać a ta może spokojnie medytować.

 Wabienie - pewien rodzaj przyzywania, polegający na tworzeniu w kimś silnej potrzeby przyjścia w dane miejsce.

Wizje (inaczej psychmetria, przeczucie) to dar, który umożliwia zobaczenie scen z przyszłości lub przeszłości. Jest to oryginalna moc Phoebe, którą dostała na początku 1 sezonu. Niestety w 19 odcinku 6 serii traci wszystkie swoje moce, co jest karą za nadużywanie magii.
Na początku Phoebe ma wizje tylko najbliższej przyszłości pod wpływem dotyku różnych przedmiotów/osób. Wizje przychodziły do niej bez uprzedzenia. W sezonie 5 Pheebs po raz pierwszy doznaje wizji astralnych, gdzie jej ciało astralne jest przeniesione do sceny, której dotyczy wizja.
W odcinku "The Power of Two" Phoebe jest w stanie już sama wywoływać wizję. Skupiając się na przedmiotach jest w stanie wywołać wizję dotyczącą obiektu. Nieraz wymaga to czasu i dotykania wielu przedmiotów, aż trafi na obiekt wystarczająco naładowany siłą psychiczną.
W celu otrzymania wizji Phoebe na początku musiała dotykać przedmiotów np. Athame, którym ktoś został zamordowany, gazety i tym podobnych. Dopiero później dostawała wiji bez obowiązku dotykania czegokolwiek. Przykładem takiej wizji, jest wizja dotycząca Vinceres'
a. Pheebs wchodząc do mieszkania ów demona otrzymała bardzo silnej wizji, w której zobaczyła aż kilka scen gdzie assasyn spalał dotykiem swoje ofiary.
Phoebe miała najpotężniejsze , jednak jeszcze nienajlepiej rozwinięte wizje w serialu. Dwie demoniczny wyrocznie: Kyra i Seer, których wizje były klarowne i wyraźne. Dodatkowo Kyra nie musiała dotykać przedmiotu aby otrzymwać wizję, a Seer (najpotężniejsza z Wyroczni) była w stanie sama wywoływać wizje na niezależne od siebie temty.
Istoty posiadające dar wizji mogą wymieniać między sobą sceny z wizji. Zobaczyliśmy to w wykonaniach:

Rodzaje Jasnowidzenia

Prekognicja - pierwsza magiczna moc Phoebe Halliwell, która po raz pierwszy została ukazana w odcinku 1 podczas jazdy na rowerze , dzięki której Phoebe udało się uratować dzieci . Polega na widzeniu przyszłości , w tym przypadku w postaci wizji , dzięki którym można zapobiec złym wydarzeniom w przyszłości .
Retrokognicja - druga umiejętność , którą Phoebe odkrywa już w 9 odcinku . Polega ona na widzeniu przeszłości , w tym przypadku w postaci wizji .
Psychometria - początkowa faza widzenia przyszłości, która
polega na tym, że posiadacz mocy jasnowidzenia dostaje wizji, wcześniej dotykając jakiegoś przedmiotu, osoby, chyba że siła psychiczna miejsca jest na tyle duża, że użytkownik dostanie wizji bez dotykania czegokolwiek, a jego moc nie jest jeszcze rozwinięta. Z czasem, aby otrzymać wizję użytkownik nie musi dotykać przedmiotów i może sam wywoływać przeczucia.
Wizje Astralne - najpotężniejsza forma jasnowidzenia , która jest połączeniem projekcji astralnej z wizjami . Polega na przeniesieniu swojego ciała astralnego do wizji , dzięki czemu można mieć możliwość rozmawiania z postaciami i zobaczenia wydarzeń jak prawdziwych . Niestety jeżeli ciało astralne zostanie np. postrzelone , to ranę odniesie również ciało materialne.
Koszmar - najsłabszy dar wizji, polega na tym że widzisz urywkowo wizje z przeszłości podczas snu. Darem tym dysponuje Morgana. Jednak dar ten ma jeden spory minus, chodzi o to że dar ten wywołuje niewiarygodny ból, ktory nie zabija.
 

Wizje astralne est to moc, która pośrednio łączy w sobie projekcję astralną i wizję. Widzieliśmy użycie tej mocy tylko w wykonaniu Phoebe. Sam dar polega na projektowaniu swojego ciała astralnego do czasu (sceny) z wizji. W takim stanie Phoebe została ranna, gdy doznała astralnej wizji dotyczącej Oren'a, a także była w stanie rozmawiać z samą sobą podczas wizji Utopii a potem wizji swojej córki. 

 

Wyczuwanie to moc używana przez duchy światłościkupidyny, demony i inne istoty magiczne .
Ta moc jest bardzo powszechne wśród istot anielskich. Jednak wiele innych magicznych istot dobrych i złych mają tą moc.

Anielskich Istot

Duchy światłości

Duchy światłości używają tej zdolności, aby zlokalizować i odnaleźć swoich podopiecznych i inne magiczne istoty na całym świecie. ale ich zdolność wykrywania nie będzie działać, gdy ich podopieczni są w Podziemiu. Podopieczni mogą wzywać swoich duchów światłości, a wtedy oni usłyszą ich wołanie.

Hybrydy - Duch światłości - czarownica;czarownica - kupidyn

Zarówno Chris i Wyatt posiada tą moc. Wyatt użył jej do poczucia lokalizacji Leo i Piper. Chris później pokazał tą moc, kiedy Victor, poprosił go żeby znalazł Wyatta, który był z Bille i Christy.
P. J to amorek-czarownica(dziecko Phoebe i Coopa), która odziedziczyła tę władzę po tacie .

Demony

Wiele demonów posiada tą moc. Wyczuwają inne demony, gdy one użyją swoich mocy.

 

Zamiana innych w wampiry Zdolość nadania innej osobie wampirzych uprawnień przez innego wampira . Zdolności te można osiągnąć , poprzez ukąszenie wampira . Przemiana jednak nie będzie pełna , dopóki nie zabije się pierwszej ofiary . Wampira można przemienić na powrót w człowieka o ile nie zabił on jeszcze nikogo , poprzez zniszczenie Królowej Wampirów . Dzięki tej zdolności można nadać komuś takie uprawniwnia jak
- Nadludzka siła
- Nieśmietelność
- Latanie [ w formie nietoperza ]
- Ograniczona zmiennokształtność [ przemiana w nietoperza ]
- Wyostrzone zmysły
- Nadludzka zwinność i sprawność
- Przemiana innych w wampiry 

 Zdalny orbing - W Orbing Remote jest to prawo do wysyłania innych ludzi z jednego miejsca do drugiego. Jest również jednym z osiągnięć z telekinetyczny Orbing mocy. Użytkownik może po prostu machając ręką wysłać inne osoby do określonego miejsca, zamiast kuli z nimi. Starsi mają te zdolności. 
Leo Wyatt, jako Starszy miał tą moc. Kiedy Phoebe utknęła w Szkole Magii, i nie mogła dotrzeć do Piper i Paige, poprosiła go o pomoc, a on po prostu podniósł rękę w jej stronę, aby wysłać ją od nich.

Zmiana kształtu (Zmienokształtność, Shapeshifting), moc ta w szeroko pojętej skali pozwala na zmianę własnego wyglądu a także na zmianę kształtu własnego ciała. Moc tą widzimy w serialu u kilku demonów a także innych istot. Demony, które posługują się tą mocą i idealnie ją opanowały nazywają się Zmiennokształtnymi, dodatkowo mocy tej używają demony Kamaleony. Zdolność zmiany kształtu pozwala na zmianę w innego człowieka, w inne stworzenie, w zwierzę a nawet przedmioty; dzięki tej mocy Kameleon zmienił się w lampę, a Zmiennokształtni w psa czy też kruka.
Bardzo podobną mocą do Zmiany kształtu jest moc Transmogryfikacji, która była w posiadaniu czarnoksiężnika Easme,a stąd też wiemy, że wcześniej miała ją czarownica (moc w zasięgu czarownic). Moc ta jest dokładnie tym samym, ale dodatkowo pozwala na zmianę kształtu przedmiotów. Eames dzięki tej zdolności zmienił kawałek drewna w kuszę

Zmiana w kamień

Ta moc pozwala na zamiana w kamień osobie która patrzy nam w oczy.Zdolność ta należy do potężniejszych mocy.

Znajomość języków - jest zdolność do zrozumienia, mówić i czytać język bez treningu w nim. Duch światłości mają taką możliwość w stopniu, w którym oni mogą mówić dowolnym języku mówić.  

Dary tworzące Moc Trzech


Wyatt posiadał takie moce jak :
Moce ducha światłości to :

Moce ducha światłości :Piper i Melinda

Chris posiada takie moce jak :
Moce ducha światłości :
Jego moc telekinezy była bardzo dobrze rozwinięta. Dzięki niej mógł dusić swoich wrogów lub zaciskać im serca co prowadziło do śmierci. Rozwiną tą moc tak dobrze, że powstała nowa moc - zabijanie przez zaciśnięcie pięści.{z której równierz korzystał Wyatt}
 Prue Halliwell

Telekineza.

Projekcja astralna.  Telekineza.  Prue używa zdalnej  telekinezy(psychokinezy), by zacisnąć krawat.
thumb|left|Fala telekinetyczna.
Pierwsza projekcja astralna Prue
Prue pierwszy raz używa telekinezy za pomocą rąk

Piper Halliwel

Mlekularna destabilizacja.  Molekularne przyśpieszenie.  Przyśpieszenie molekuł.  Spowolnienie molekuł.  Spowalnianie molekuł

Phoebe Halliwell

Lewitacja. Empatia.  Wizje.  Elektrokineza mentalna. Wizja astralna.

Paige Matthews

Telekintyczny orbing.,Zdalny orbing. Orbing. Leczenie. Glamouring. Fotokineza.

   Kule ognia (kule ognia Źródła) Pyrokineza   
Tlkineza  
  • Dodatkowo po unicestwieniu Triada wraca jako duchy i po 5 latach przebywania w ciałach astralnych mogą odrodzić się w pełni swoich sił. 
fali telekinetycznej   projekcję myśli
moce elektrokinezy,super szubkości,nadlidzkiej siły i robienia ludzi niewidzialnymi.
telekineza, projekcja myśli


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz